Ogólnopolski Turniej Rodziny w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości 12 listopada 2017

W dniu turnieju 12 listopada na hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie odbył się Ogólnopolski Turniej Rodzinny Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości pod patronatem Starosty Zambrowskiego. Ogólnopolski Turniej Rodzinny w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości – to sportowa rywalizacja dzieci i młodzieży w karate kyokushin zarówno w kata (układach formalnych ) jak i kumite (walka z zastosowaniem ochraniaczy). Turniej ten jest jednocześnie umocnieniem więzi rodzinnych, spędzeniem wspólnie czasu z rodziną i uczczeniem Dnia Niepodległości . W ramach turnieju zaplanowano kategorie kumite dla dzieci, młodzieży i seniorów. Odbędzie się również nowa kategoria Kata Team Rodzinny, gdzie udział będą brali członkowie rodzin karateków np. rodzic karateka + dziecko. Przygotowane zostały też rywalizacje drużynowe. Najbardziej widowiskową konkurencją było przeciąganie liny. W tej konkurencji zwyciężyły dwie zambrowskie drużyny – ostatecznie „Zambrowskie Żubry” pokonały w finale „Nie ma mocnych”. Trzecie miejsce przypadło drużynie z Wysokiego Mazowiecka. W oficjalnym otwarciu udział wziął Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie Ireneusz Rudnicki . W turnieju wzięło udział 150 zawodników z 14 klubów z całej Polski, m.in. z Warszawy, Białegostoku, Grudziądza, Zabrza, Węgorzewa, Czarnej Białostockiej, Szczytna. Uczestnicy walczyli w kategoriach od dzieci od seniorów i dodatkowo w kategoriach wagowych. Klasyfikację drużynową turnieju wygrał Zambrowski Klub Karate Kyokushin uzyskując 76 punktów